Co wybiera organizm do strawienia jako pierwsze?

0
1449

Organizm tworzy sobie kolejkę składników odżywczych. Organizm ludzki jest bardzo skomplikowany, procesy metaboliczne, które w nim zachodzą są kontrolowane na wielu etapach i łączą w sobie szereg reakcji chemicznych i biochemicznych. Zachodzą one jednak w ściśle określonej wcześniejszej kolejności, która pozwala na zachowanie homeostazy, czyli równowagi reakcji w organizmie.

Wspomagając organizm w odchudzaniu

Dbając o nasze zdrowie należy słuchać naszego organizmu. Odchudzanie to proces, w którym powinniśmy się mocno skupić na poznawaniu potrzeb naszego ciała oraz rozpoznanie jego języka, którym się z nami komunikuje, kiedy mówi nam, czy podoba się mu nasza dieta. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Odchudzanie staje się o wiele prostsze kiedy zaczniemy rozumieć własne ciało.
Jednym z ważniejszych aspektów, który wiąże się z odchudzaniem jest rzecz jasna trawienie takich elementów jak składniki odżywcze. Okazuje się, że organizm jako pierwszy wybiera składniki odżywcze, z których najszybciej może wyprodukować energię. Są to węglowodany. Dieta polaków jest w nie dość bogata. Węglowodany znajdziemy w większej ilości przede wszystkim w pieczywie, produktach zbożowych. Są to krócej rzecz ujmując cukry. Organizm szybko wytwarza z nich energię, jednak z tego powodu szybciej poczujemy głód po posiłku, w którego skład wchodziły węglowodany.
Jako drugie składniki odżywcze organizm wybiera tłuszcze i lipidy. Te składniki odżywcze rozkładają się dłużej w organizmie, również wytwarzana jest z nich energia, ale dopiero, kiedy zabraknie w organizmie pierwszorzędnego źródła energii, jakim są węglowodany. Ostatnie trawione są białka, przekształcane do aminokwasów, biorących później udział w różnych reakcjach. W ten sposób można w prosty sposób zaplanować swoje odchudzanie. Dopasowana dieta będzie idealnym sposobem na stracenie kilogramów na stałe.

Dlatego właśnie w diecie tak ważne jest wybieranie odpowiedniej ilości składników odżywczych w posiłku, tak aby organizm mógł mieć źródło zarówno szybkiej do wytworzenia energii, jak i składników zapewniających nam sytość przez dłuższy okres.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ