JOGA – świetna forma aktywności, która wzmocni Twoje ciało i oczyści umysł

0
1469
JOGA – świetna forma aktywności, która wzmocni Twoje ciało i oczyści umysł

Joga to pewien rodzaj treningu całego ciała pozwalający na wzmocnienie i oczyszczenie umysłu. Wywodzi się z starożytnych indyjskich systemów filozoficznych, obecnie występuje w dwóch formach. Na jogę można wybrać się do profesjonalnej szkoły jogi lub klubu fitness. W przypadku klubów fitness joga jest przeprowadzana w sposób typowo gimnastyczny i ma na celu rozciągnięcie całego ciała, zaś w szkołach jest zbliżona do tradycyjnej jogi.

Większość osób wybiera jogę gimnastyczną, jaką oferują klubu sportowe i fitness. To doskonałe zajęcia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pozwalają odreagować codzienny stres, rozciągnąć i wzmocnić mięśnie oraz nauczyć się kontroli nad swoim ciałem.

Podczas zajęć jogi wykonywane są poszczególne pozycje jogi, czyli asany. Kolejne ćwiczenia w wyniku połączenia tworzą spójną całość. Pierwsze asany są proste i powoli przygotowują ciało do późniejszych i bardziej skomplikowanych pozycji. Zajęcia trwają zazwyczaj 45-50 minut i zawsze kończą się relaksem trwającym około 10 minut.

Podczas zajęć wykorzystana jest mata, która zazwyczaj oferuje klub fitness. Powinna być długa i antypoślizgowa, aby umożliwiać wykonywanie przeróżnych pozycji w komfortowy sposób. Dodatkowo używa się pomocne narzędzia np. paski, kostki, koce i drabinki.

Dla jakich osób polecana jest joga?

Joga to doskonała forma zajęć fizycznych dla każdej osoby. Pozwala w szybkim czasie zauważyć pierwsze efekty, jakimi jest większa siła, elastyczność oraz wytrzymałość organizmu. Doskonale oczyszcza umysł, relaksuje i pozwala wypocząć. Każde zajęcia wymagają dużego skupienia i uwagi. Nie ma tutaj mowy i szybkich i nagłych ruchach oraz głośnej muzyce. Ciało oraz umysł podczas zajęć musi się wyciszyć i uzyskać stabilizację. Tylko wtedy każda osoba biorą udział w zajęciach będzie mogła zmusić się do wykonywania na pozór bardzo ciężkich pozycji.

Joga zmieniła życie wielu osób, pozwoliła im nabrać więcej wiary w siebie i pobudziła do działania. Każde zajęcia to walka z samym sobą, która uczy pokory i dążenia do doskonałości.  

Jakie zmiany zaobserwujesz po zajęciach jogi?

Biorąc regularny udział w zajęciach jogi szybko zauważysz ich pierwsze efekty. Twoje ciało stanie się proste i szczupłe. Będziesz bardziej elastyczny i rozciągnięty. Każdego dnia po zakończonych zajęciach poczujesz duży relaks i oczyścisz swój umysł. Wyciszenie i spokój pozwoli Ci rozsądnie myśleć i postępować nawet podczas wykonywania zwyczajnych codziennych obowiązków. Joga Poznań doskonale wpływa na proces oddychania, a jej efekty na pewno szybko zauważą osoby cierpiące na astmę.

Zajęcia jogi w klubie fitness

Profesjonalne zajęcia jogi odbywają się między innymi w nowoczesnym klubie fitness Niku w Poznaniu. Joga Poznań prowadzona jest przez doświadczonych  i wykwalifikowanych instruktorów. Każdy uczestnik podczas zajęć ma zapewnioną fachowa opiekę i potrzebne narzędzia.

Wykształcony instruktor uczy kolejnych asapów i poprawia pozycję uczestników, jeśli jest nieodpowiednia. Wprowadza relaksacyjny klimat i łączy wysiłek mięśni z oddechem w jedną całość. Sprawia, że osoby ćwiczące z każdymi kolejnymi zajęciami są coraz bardziej skupione i skoncentrowane na własnym ciele.

Joga Poznań pozwala zniwelować uczucie stresu oraz pozbyć się bólów w okolicach krzyża i karku. Ponad to wycisza umysł i dodaje energii oraz siły. Wiele osób określa zajęcia jogi, jako formę medytacji, która jest nie do zastąpienia przez innego typu aktywności fizyczne.

Klub fitness niku prowadzi zajęcia jogi na różnym poziomie. W zależności od uczestników v instruktor dobiera odpowiednią intensywność oraz dynamiczność wykonywanych pozycji jogi. Joga to pewność, że Twoje ciało zostanie zrelaksowane i rozluźnione. Nie zwlekaj zatem, tylko wybierz się chociażby na próbę na jedne zajęcia jogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ