Nowości i zagadki o saunowaniu

0
1660
Nowości i zagadki o saunowaniu

Na całe szczęście dla klienta, konkurencja nie śpij. A pomysłowość w połączeniu z konsekwencją w wdrażaniu swego pomysłu, jest dźwigną handlu! Nie sposób zaprzeczyć, że, jak wiadomo, dźwigną handlu jest i reklama. A jednak, cóż by było z gotowości do reklamy, gdyby nie było czego reklamować?

Sauna w Polsce znów wraca do łask – sprawdź ofertę ParkWodny.pl

Sauna, jako miejsce, gdzie można poczuć ciepło jest znana w Polsce od dawna. Z tego co słychać ostatnimi laty, sauna w naszym kraju staje się coraz bardziej modna. Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego?

Może z tego powodu, że coraz więcej Polaków ma w domu prysznic (z oszczędności, wody, czasu na kąpiel, miejsca w łazience), a tęskni do przyjemnej kąpieli w wannie? Może dlatego, że staliśmy się nieco zamożniejszym społeczeństwem, które przynajmniej od czasu do czasu, szuka nowych rozrywek i form relaksu, może ze względu na walory zdrowotne sauny?

Mimo, że pewne choroby – zwłaszcza choroby serca – są przeciwwskazaniem do korzystania z sauny!!! Z dostępnością do sauny też jest raczej nieźle, choć chyba (jeszcze?) nie jest dostępna w każdej polskiej małej miejscowości. Przypuszczalnie będzie lepiej, jeśli, co prawdopodobne, sauny będą dalej zyskiwać na popularności. Dobra wiadomość: są firmy, które sprawiły, że nie trzeba już wyjeżdżać za granicę, żeby  zasmakować  danej sauny z konkretnego kraju. Podobno, najszerszą ofertę ma w tej dziedzinie Kraków, ale może coś zmieniło się ostatnio.

Zagadki o saunach w różnych krajach

Żeby nie zanudzić Państwa, ciekawostki o różnych odmianach sauny, zostaną Państwu opowiedziane w formie zagadek.

Czy wiedzą Państwo, z jakiego kraju pochodzi sucha sauna? Z Finlandii.

Czy wiedzą Państwo, dlaczego dawne sauny austriacko-niemieckie zostały uznane za widowiskowe? Z tego powodu, że w dawnych saunach austriacko-niemieckich organizowano tematyczne ceremonie, podczas których główną rolę  ogrywali saunamistrzowie.

Czy prawdą jest, że Rosjanie potrafią używać swojej ruskiej bani na dworze, mimo panującego tam mrozu? Można znaleźć zdjęcia, które są dowodem na to, że tak (przynajmniej niektórzy Rosjanie to potrafią).  Czy wiedzą Państwo, jak wygląda Ruska Bania? Już można u nas ją nie tylko zobaczyć, ale można w Polsce się w niej wykąpać.

Czy wiedzą Państwo, do jakich tradycji nawiązuje sauna morska? Do Term Rzymskich.

Czy wiedzą Państwo, dlaczego sauna ziołowa jest przeciwieństwem sauny ognistej? Ponieważ w saunie ziołowej używa się łagodnych ziół.

Polskie sposoby na podniesienie jakości sauny

Aby zachęcić klienta do wizyty w saunach, coraz częściej proponuje się tam dodatkowe atrakcje. Po pierwsze, sauna jako taka, to już za mało, coraz częściej buduje się już dużą strefę saun. Sauna nie musi już łączyć się z ciepłem, bo jest już sauna z niższą temperaturą – tzw. sauna –infrared solny – funkcjonalnością swą przypomina grotę solną. Można w saunie przejść inhalację z użyciem solanki, z którejś z polskich tężni.

Klient nasz Pan. Czy jeszcze parę lat temu spodziewaliśmy się, jak wiele opcji sanowania będzie dostępnych w naszym kraju? Polaku i Turysto: O (nie) typowej saunie nie trzeba już marzyć, można w niej w Polsce kąpieli zażyć!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ