Opuncja figowa na odchudzanie

0
2177
Opuncja figowa na odchudzanie

Opuncja figowa jest rośliną powszechnie zaliczaną do sukulentów, występującą  wyjątkowo bogato  w krajach takich jak Grecja , Włochy, czy  Meksyk, a nawet Australia i Indie. Są to rośliny wieloletnie zaliczane do kaktusów.  Roślina rośnie dziko, zarówno jak w ogródkach, a wysokość może sięgać nawet  do 5 metrów, bardzo szybko się rozrasta, a ten gatunek uprawiany jest głównie dla owoców.  Znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia takich jak kosmetyka, medycyna, kuchnia czy nawet  technologia. Ciekawym jej zastosowaniem jest jako środek oczyszczający wodę z powodu swój na bakteriobójczy śluz, który wydobywa  się z  opuncji podczas jej podgrzewania. Kaktus najpierw zakwita pięknymi  wręcz kolorowymi kwiatami, które następnie przerodzają się w małe figi, które charakteryzują się bardzo słodkim i orzeźwiającym miąższem.  Owoce te mają owalny, lekko wydłużony kształt. Przyjmują barwy od zielonej, poprzez żółtą, pomarańcz, aż do czerwonej. Ich skórka jest średnio twarda i posiada wypustki, miąższ natomiast soczysty ze znaczną ilością drobnych nasion.

Opuncja figowa na odchudzanie

Jakie jest działanie i właściwości opuncji  figowej

Wzrost popularności tego kaktusa i jego owoców  na całym świecie zawdzięcza swojemu zbawianemu wpływowi  na działanie odchudzająco- oczyszczające naszego organizmu.  Naukowcy wciąż badają wpływ opuncji na proces odchudzania, jednakże dotychczasowe badania  wykazały, że opuncja jest bardzo bezpiecznym składnikiem diety wspomagającej odchudzanie i przy jej stosowaniu nie obserwuje się efektów ubocznych.  Ważną wiadomością jest fakt, że ta roślina nie powoduje demineralizacji organizmu, znaczy to, że powsiada znaczne właściwości moczopędne, co więcej  nie wyjaławia organizmu. Dlatego w diecie jest bardzo bezpieczną rośliną, gdyż jej stosowanie nie powoduje ubytku z naszego organizmu witamin i minerałów. Preparaty z opuncji są dobrze tolerowane, a nawet  uznawane za nietoksyczne. Nopal,  z meksykańskiego, to nazwa łodygi kaktusa,  posiadająca  właściwości, które mający na celu ochronę zdrowia, przez co wykorzystywane są w medycynie.  Opuncja figowa wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwirusowe, antyoksydacyjne, neuroprotekcyjne, przeciwcukrzycowe, a nawet laktogenne.  Przedstawioe właściwości chronią mają ochronny wpływ na nasz system pokarmowy przed wchłanianiem tłuszczów oraz pozwalają na  obniżenie  poziomu  cukru we krwi. Opuncja figowa dzięki dużej zawartości błonnika jest bardzo polecana osobom na diecie. Opuncja wykorzystywana jest także do oczyszczania organizmu z toksyn, ponadto usprawnia pracę jelit, które w efekcie skuteczniej i szybciej pracują, co powoduje szybsze spalanie i wydalanie niechcianych toksyn z organizmu. W kontekście sprzyjania redukcji masy ciała, dość znaczący wpływ musi mieć zdolność opuncji figowej do wiązania tłuszczu z pożywienia w świetle przewodu pokarmowego. Nie ulega on wówczas wchłonięciu, lecz zostaje wydalony, co zmniejsza ilość spożytej energii.

Opuncja figowa jest owocem , który jest bardzo bogatym źródłem witamin jak (A, C,B1,B2,B3) oraz , który bez problemu można spożywać w postaci surowej. Posiada: składniki odżywcze takie jak: wapń, fosfor, potas, magnez, krzem, sód i żelazo, , bioflawonoidy, błonnik, a ponadto ponad 20 aminokwasów, dzięki czemu może uzupełniać dietę wegetariańską.

 Jak działa opuncja figowa?

Po spożyciu opuncja figowa przemieniana jest  w żel, o specyficznej właściwości, która nie pozwala na wchłanianie tłuszczów przez nasz organizm, warto dodać, że ta żelowa konsystencja również posiada  dobroczynne działanie na żołądek, jak i na jego błonę śluzową. Jest bardzo popularna rośliną stosowaną  przy wspomaganiu  kuracji odchudzających, opuncja zapewnia poczucie sytości co pozwala na niepodjadanie, a w skutku czego  utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Przy wysokiej zawartości błonnika pokarmowego oraz imponującej wartości odżywczej, w połączeniu z bardzo niską ilością kalorii i bardzo niską zawartością tłuszczów nasyconych, opuncja figowa może pomóc utrzymać Twoje ciało w zdrowej formie.  Na polskim rynku znajdujemy  mnóstwo  suplementów diety na bazie opuncji figowej,  takie jak różnego  rodzaju herbatki, soki z opuncji ,suszona opuncja czy też różnego rodzaju wywary. Popularne są wina z opuncji, herbaty z opuncji, napary z opuncji, galaretki z opuncji.

Przy regularnym stosowaniu preparatów  z opuncji figowej możemy oczekiwać  spadku masy ciała, ponadto poprawia jędrność  skóry oraz znacznej  poprawy samopoczucia.

Podsumowując nasze rozważania, opuncja figowa jest rośliną posiadającą  cenne dla naszego organizmu substancje odżywcze, ponadto  oddziałuję  korzystnie na metabolizm lipidów i węglowodanów. Natomiast  duża zawartość błonnika wpływa na zmniejszenie wchłaniania glukozy, dzięki czemu  podczas diety skutecznie ułatwia zmniejszenie masy ciała. Polecana wszystkim dbającym o sylwetkę i chcącym cieszyć się piękną skórą. Oodchudzanie, któremu będzie towarzyszyła opuncja nie będzie niosło ze sobą ryzyka zaburzeń gospodarki mineralnej organizmu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ